Saç Örgü Erkek Kazak Yapılışı | İğne Oyası Modelleri
Resim Bulunamadı

Saç Örgü Erkek Kazak Yapılışı

23 Aralık 2014
1.501 views
Yorum kapali
 • Sponsor Bağlantı
  Saç Örgü Erkek Kazak Yapılışı

  Arka: 5 mm şiş ile 115 ilmek atalım ve 6 cm lastik örelim. En son ters sıramızı ters örelim, çünkü devamında kuracağımız saç örgüsü desenimiz daha muntazam görünecektir. *5 ters, 2 düz, 1 ters,2 düz, * dan tekrarlayacağız ve 5 ters ile bitireceğiz.

  Saç örgü burgumuz için ortadaki 1 ters ilmeği sabit tutarak 2’şer ilmeğin yerlerini 6 sırada bir değiştireceğiz. Örgü boyumuz 39 cm olduğunda kol kesimini 5-4-1-1 uygulayalım. Toplam boyumuz 63 cm olduğunda yaka oyuntusu vermeden tek seferde kapatalım.

  Ön: Arka ile aynı şekilde örülür. Kol kesimine başladığımız sırada derin V yakamızı da kesmeye başlarız. Hem gidiş, hem de geliş sırasında her iki taraftan l’er ilmek eksilteceğiz. Omuzda 20 ilmeğimiz kaldığında tek seferde kapatalım.

  Kol: 50 ilmek 1/1 lastik örelim. 5 cm sonra, ters sırada, bir sıra ters ördükten sonra desenimizi kuralım.

  *5 ters, 2 düz, 1 ters,2 düz, * dan tekrarlayacağız. Örgü boyumuz 10 cm olduğunda her iki yandan, her 3 cm de bir, l’er ilmek artırmayı 10 defa tekrarlayalım. 70 ilmeğimiz ile kol boyumuz 48 cm olana kadar devam edelim. Kol kesimini 4-3-1-1 yapalım. 35 ilmeğimiz kalana kadar 1-1 kesmeye devam edelim. Kalan ilmeklerimizi 10-10 keselim ve son 15 ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

  Sponsor Bağlantılar

  Yaka: Derin V yakamızın bir yanından 52 ilmek alalım ve 7 sıra ışıltı yünümüz ile, 7 sıra sinem yeşil ile ve son 7 sıra ışıltı ile örüp bitirelim. Yakanın sağ yarısına da aynı işlemi uygulayalım, fakat arka yakaya gelen 6 ilmeğimizi kapatmayalım ve 17 cm ördükten sonra arka yakaya dikelim.

  erkek kazak şema erkek kazak

  Reklam
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  2016 El Örgüsü Erkek Kazak Modelleri
  2016 El Örgüsü Erkek Kazak Modelleri
  El Örgüsü Erkek Kazak Modeli
  El Örgüsü Erkek Kazak Modeli
  Çizgili Erkek Kazak Modeli Anlatımı
  Çizgili Erkek Kazak Modeli Anlatımı
  V Yaka Erkek Kazak
  V Yaka Erkek Kazak