Bebek Süveter Yapımı | İğne Oyası Modelleri
Resim Bulunamadı

Bebek Süveter Yapımı

4 Ocak 2015
1.509 views
Yorum kapali
 • Sponsor Bağlantı
  Bebek Süveter Yapımı

  Uygulama:

  ARKA: Şişe 58 ilmek atın, 3 sıra haraşo örün, sonra 6 sıra tekli lastik örün (1 ters / 1 düz), sonra yine 3 sıra haraşo örün. Bundan sonra 22 sıra düz örgü örün ve kol oyuntusunu yapın. Kol bandı ve kol oyuntusu eksiltmesinin yapımı: Kol bandı için şişe 4 ilmek atın, bu ilmeklerden 3 tanesini örgü boyunca haraşo örgü olarak örmeye devam edin. 4. ilmeği düz örgü olarak her iki sırada beden ilmeklerinden 1 ilmek birlikte alarak eksiltme yapın. Sıra başından 3 ilmek örün, 4. ilmeği örerken bedenden 1 ilmek alarak birlikte örün (1 ilmek eksiltme), bedeni örmeden geri dönerek kol bandını örün. Yukarıdaki eksiltme işlemini toplam 4 defa yapın, sonra beden ilmeklerini de beraber örerek sol kenara gelin, sağ tarafta yaptığınız kol bandı ve kol oyuntusu eksiltmelerini sol kol oyuntusunda da 4 defa uygulayın. Devamında her iki kenardan her 2 sırada 1 ilmek şeklinde 5 defa daha eksiltme yapın. 18 sıra düz örgü örün, sonra bütün ilmekleri 5 sıra haraşo örün ve ilmekleri kapatın.

  Sağ ön: Şişe 36 ilmek atın ve düz örgüye kadar arkadaki gibi örün. Sıra

  başından 3 ilmeği haraşo örün (Ön bandı – örgü boyunca devam edecek), diğer ilmekleri 14 sıra düz örün ve yaka kesmelerine başlayın. Ön bandından sonra her 2 sırada -1 keserek 12 defa eksiltme yapın. Bu arada düz örgü 22 sıra olunca kol oyun-j tusu kesmelerine başlayın. Arka beden gibi önce -4 sonra -7 ilmek kesin. Yaka oyuntusu kesmelerinin bitiminden sonra 16 sı-‘ ra düz örgü örün, sonra bütün ilmekleri 5 sıra haraşo örün ve ilmekleri kapatın. Sol ön: Sağ ön gibi, işlemleri ters yönde uygulayarak örün.

  Sponsor Bağlantılar

  Ördek yapımı ve solucan yapımı: Tığ ile örün. Detay fotoğraflarına bakarak, büyük ördeğin gövdesini 8 zincir üzerine 3’lü dolgu trabzan yaparak başlayın. 2 sıra dönerek arttırma yaparak büyütün, kuyruğunu yapıp bitirin. Başı için 6 zincir içine 3’lü dolgu trabzan yapın, gagasını yapıp gövdeye dikin. Küçük ördeğin gövdesini 5 zincir üzerine 3’lü dolgu trabzan yaparak 2 sıra örün, kuyruğunu yapıp bitirin. Başı için 5 zincir içine 3’lü dolgu trabzan yapın, gagasını örüp gövdeye dikin. Ördeklerin büyüğünü arkaya, küçüğünü öne dikin, gözlerini işleyin. Büyük solucan için 15 zincir, küçük solucan için 7 zincir üzerine 2’li, 1’li dolgu trabzan ve sık iğne yaparak örün ve beden üzerine dikin. Ağız ve gözlerini siyah iplikle işleyin. Bitirme: Ön beden ile arka bedeni omuzlardan ve yanlardan birbirine dikin. Sağ önü sol öne bindirerek ön bandından birbirine dikin.

  bebek yelek

  bebek yelek arka bebek yelek şema

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Şirin Bebek Battaniye Modelleri
  Şirin Bebek Battaniye Modelleri
  Birbirinden Şık Bebek Panço Modelleri
  Birbirinden Şık Bebek Panço Modelleri
  2015 Bebek Battaniye Modelleri
  2015 Bebek Battaniye Modelleri
  Birbirinden Renkli Bebek Battaniye Modelleri
  Birbirinden Renkli Bebek Battaniye Modelleri